newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

האם ישראל בדרך להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית?

למרות הצהרות החרם על הרשות ישראל צפויה להשתתף בוועידת המדינות התורמות ולסייע בגיוס כספים לממשלה החדשה

תרגום:

בסוף החודש צפויה להתקיים ועידת המדינות התורמות לרשות הפלסטינית – וישראל צפויה להשתתף בה לצד נציגי ממשלת האחדות הפלסטינית. זאת על אף הצהרות הממשלה החוזרות ונשנות בגנות שיתופה של חמאס בהקמת הממשלה, ההודעה על הפסקת כל משא ומתן עם הרשות והקריאה למדינות העולם להחרים אותה בשל שיתופו של "ארגון טרור" במסגרתה.

הכינוס השנתי של ועידת המדינות התורמות אמור להפתח ב-24 ליוני בבריסל, ודובר משרד החוץ יגאל פלמור אישר ל"שיחה מקומית" כי "עקרונית אמורה להיות השתתפות ישראלית, כתמיד". ישראל היא גורם מרכזי בכל כינוס של הוועידה, והיעדרה היה יכול לגרום לביקורת קשה עליה מצד ארה"ב והאיחוד האירופי (שהזדרז לתמוך בממשלת האחדות בתרומה נדיבה מיד לאחר השבעת הממשלה החדשה), ואולי אף לביטול הכינוס.

נורבגיה, שמארגנת את הכינוס השנה, המתינה עם הוצאת ההזמנות הרשמיות לכינוס עד התבררות המצב באזור לאחר ההשבעה ברמאללה, וצפויה להוציא אותן בקרוב. יש לציין שפלמור סייג את תגובתו בכך שההזמנות הרשמיות טרם יצאו.

> אם הממשלה הייתה מעוניינת בשלום, הפיוס הפלסטיני היה פריצת דרך עבורה

כזכור, ראש הממשלה נתניהו ניסה פעם אחר פעם להניא את מדינות העולם מלהכיר בממשלה הפלסטינית החדשה – אך נכשל. האם עכשיו הוא בדרכו להכנע לסחף ולשלוח את נציגי הממשלה לכינוס בבריסל, ולעודד את מדינות העולם להמשיך ולתרום לרשות? נראה שכן.

למען האמת, זהו ללא ספק הצעד הנכון מבחינת נתניהו. אם יש משהו גרוע יותר מנקודת מבטו מאשר ממשלה פלסטינית שמוסכמת על חמאס – הרי זו קריסת הרשות הפלסטינית והחזרת המפתחות והאחריות לניהול השטחים לישראל. עם כל הרעש והצלצולים נגד הממשלה החדשה, האינטרס הישראלי בשימור הסטטוס-קוו של הכיבוש מחייב את שימור קבלנית המשנה שפועלת ברמאללה ובעזה.

ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה לשאלה איך מתיישבת השתתפות המדינה בכינוס עם הצהרות נתניהו על החרמת הרשות, וזאת על אף שבקשה לתגובה נשלחה כבר לפני שבוע. אם תתקבל תגובה היא תפורסם כאן.

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

> הסיפור האמיתי בפיוס הפלסטיני הוא תחייתו של אש"ף

באנר 47 שנות כיבוש לתוך פוסט

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf