newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הסגרגציה בחינוך בת"א נחשפה. העירייה: משרד החינוך אשם

לקראת הפתיחה מחדש של מערכת החינוך, פירסמה העירייה מסמכים שמפרטים את המוסדות לפי הצבעים שלהם בתוכנית הרמזור ולפי "סוג"- שכלל גם את ההגדרה "קהילה זרה". בהמשך היום הועלו מסמכים חדשים ללא הסיווג הזה. העירייה ומשרד החינוך מאשימים זה את זו בהפקת הטבלאות המקוריות

מאת:

התבשרנו אתמול (רביעי) כי מערכת החינוך בתל אביב-יפו תיפתח מחדש החל מהיום, ה-11 בפברואר 2021, על פי תוכנית הרמזור, כלומר במתכונת שונה לאזורים צהובים, כתומים ואדומים (שנקבעים לפי רמת התחלואה בהם).

להודעה המפורטת שפורסמה באתר העירייה נלוו שני קובצי  PDF,  שבהם פורטו הגנים ובתי הספר בעיר לפי צבעם ברמזור. במסמכים נחשף כי ישנם בעיר לא מעט בתי ספר וגנים שמוגדרים בקטגוריה: "סוג" כ"קהילה זרה", זאת לצד ה"ממלכתי", "חרדי", "ערבי" וכדומה.

תלמידים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

תלמידים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

אף שההפרדה הזאת די ברורה בשטח וגם עולה מהנתונים, עיריית תל אביב-יפו מקפידה להכחיש בתוקף כי היא מבצעת אותה כמדיניות רשמית. בתחקיר שפירסמה לי ירון ב"הארץ" ב-17 בדצמבר אשתקד, למשל, דחו מהעירייה כל טענות לקיומה של מדיניות הפרדה בעיר, וטענו כי "העירייה מקפידה על רישום על פי אזור גאוגרפי ולא על פי צבע עור. אין בית ספר לילדים זרים ומבקשי מקלט אלא בית ספר לשכונות התקוה ונווה שאנן. מדיניות רישום ושיבוץ במוסדות החינוך בעיר היא אחידה לכולם".

כעת, כאמור, הופיעה ההפרדה הזאת שחור על גבי לבן (בצבעי צהוב, כתום ואדום) במסמכים רשמיים של העירייה, שהתפרסמו באתר שלה.

כמה שעות לאחר מכן, העלו מחדש את המסמכים של גני הילדים ובתי הספר באתר העירייה, ללא העמודה שמגדירה את סוג בית הספר.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "משרד החינוך הוא הגוף הקובע את הקריטריונים לפתיחת מוסדות החינוך. הטבלה המדוברת עם תיאור בתי הספר הופקה על ידי משרד החינוך ולא על ידי העירייה".

מדוברות משרד החינוך נמסר: "מבדיקה שערך המשרד עולה שהטבלאות הופקו על ידי עיריית תל אביב-יפו".

גני ילדים

המסמך המקורי שהועלה באתר עיריית תל אביב by LocalCall on Scribd

בתי ספר

המסמך המקורי שהועלה באתר עיריית תל אביב by LocalCall on Scribd

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מיצג מחאה נגד רצח נשים לקראת יום האישה הבינלאומי, תל אביב, 7 במרץ 2021 (צילום: אורן זיו)

מיצג מחאה נגד רצח נשים לקראת יום האישה הבינלאומי, תל אביב, 7 במרץ 2021 (צילום: אורן זיו)

הקשר ההדוק בין המאבק לשחרור נשים ובין שחרור בעלי חיים

עוד במאה ה-19, נשים שנאבקו להפסקת ניסויים בנשים עניות נאבקו גם להפסקת עינוי בעלי חיים. כדי ליצור עולם אמפטי לנשים, צריך ליצור עולם יותר אמפטי לכולן. אין צדק לא.נשים וצדק לבעלי חיים אחרים, יש רק צדק

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf