המחאה בבלפור: 33 עצורים, קצין תועד מכה מפגין

כאלף מפגינים צעדו מגשר המיתרים בכניסה בירושלים לעבר כיכר פריז, למרות ניסיונות המשטרה לעצור אותם. הם עברו את המחסומים והגיעו לכיכר שם הצטרפו לכ-10,000 מפגינים. המשטרה הכריזה על ההפגנה לא חוקית בגלל שימוש באמצעי רעש

מאת:
השאירו תגובה
א א א

33 מפגינים נעצרו ושוטרים תועדו כשהם מכים מפגינים הערב במחאה נגד נתניהו בירושלים.

donate

המחאה התחילה הערב כאשר כאלף מפגינים התאספו בגשר המיתרים בכניסה לירושלים והחלו לצעוד לכיוון בית ראש הממשלה ברחוב בלפור. המשטרה ניסתה למנוע את הצעדה, אולם המפגינים ירדו לכביש והצליחו לעקוף את החסימות של המשטרה.

המשטרה עוצרת מפגין במחאת בלפור בערב, 22.8.20 (צילום: אורן זיו)

המשטרה עוצרת מפגין במחאת בלפור בערב, 22.8.20 (צילום: אורן זיו)

בכמה מקומות הפעילה המשטרה כוח נגד המפגינים. בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות נראה סגן ניצב ניסו גווטה ממשטרת ירושלים מתנפל על כמה מפגינים ומכה אותם.

מהמשטרה נמסר מאוחר יותר כי הקצין הגיב לניסיון תקיפה מצד אחד המפגינים.

באזור רחוב בצלאל, ניסו סוסי משטרה לעצור את המפגינים מלצעוד לכיוון כיכר פאריז, אולם בסופו של דבר המפגינים הצליחו לעקוף אותם, לפרוץ את מחסומי המשטרה ולהגיע לכיכר פריז.

לפי ההערכות, בכיכר עצמה נאספו יותר מ-10,000 מפגינים. בניגוד להפגנות קודמות, הפעם המשטרה הודיעה שכבר מהשעה תשע וחצי היא תאסור על שימוש בצופרים, תופים ושאר אמצעים שמשתמשים בהם, ואכן החל משעה זו היא התחילה להחרים תופים ואמצעים אחרים.

המשטרה גם הכניסה מכת"זיות וכרזה להפסיק את אמצעי הרעש.

23:30

המשטרה התחילה לבצע מעצרים, בעוד מכתזיות נכנסות לכיכר פריז מכיוון רחוב קינג ג'ורג'. לפי עיתון "הארץ", עד 11.30 בלילה בוצעו כבר 33 מעצרים.

מפגינים טענו כי חלה החרפה ביחס של השוטרים למפגינים. המפגינים תלו את היחס הקשה הזה ל"לחץ מלמעלה", גם בעקבות הפינוי האלים של המאהל של אמיר השכל ביום חמישי וכישלון ההפגנה של תומכי נתניהו שהביאו רק מאות בודדות של מפגינים לכיכר.

סדי בן שטרית, ממובילי מחאת "קריים מיניסטר" אמר כי השוטרים התחילו להכות מהרגע הראשון. "זה לא יעזור להם, על כל מפגין שהוכה יבואו אלף עד שבסוף יהיו פה 100,000 איש", אמר.

המחאה בבלפור, 22.8.20 (צילומים: אורן זיו)

המחאה בבלפור, 22.8.20 (צילומים: אורן זיו)

המחאה בבלפור, 22.8.20 (צילומים: אורן זיו)

המחאה בבלפור, 22.8.20 (צילומים: נטשה דודינסקי)

המחאה בבלפור, 22.8.20 (צילומים: נטשה דודינסקי)

 

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אנו הפלסטינים זקוקים לכוח פוליטי חדש שמדבר על צדק ושוויון

ההסכמים בין שלוש מדינות האפרטהייד ישראל, איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים שינוי עמוק באסטרטגיה הפלסטינית, ומעבר להתמקדות בטיפוח היחסים עם ארגוני חברה אזרחית. פריצת דרך כזאת תושג באמצעות בניית תנועת שמאל פלסטינית חזקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf