הלעג ל"שלום" של נתניהו מסעיר את הרשת

בעקבות ההכרזה של ראש הממשלה על כינון שלום עם איחוד האמירויות התמלאו הרשתות החברתיות בממים וסטטוסים חדורי ציניות כלפי הברית הצפויה בין ישראל לבין הנסיכות המדברית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בשעה שחברי כנסת וראשי מפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית, כולל כמה מחברי האגף השמאלי של האופוזיציה, הריעו בתשואות להסכם השלום עם איחוד אמירויות המפרץ, הרשתות החברתיות התמלאו בממים, בטקסטים ובציוצים שופעי ציניות ויצירתיים להפליא.

בניין עיריית תל אביב מואר בצורת דגל איחוד האמירויות (צילום: אורן זיו)

בניין עיריית תל אביב מואר בצורת דגל איחוד האמירויות (צילום: אורן זיו)

יתכן שזו ההיקסמות שאוחזת בפעילים ובארגונים כאשר מישהו משמיע את המילה "שלום", גם אם אותו אדם הוא בנימין נתניהו, שגרמה ליו"ר מר"צ ניצן הורוביץ לפרסם תגובה שלשונה: "הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות בתמורה לביטול כוונות הסיפוח מוכיח בדיוק נמרץ את מה שמר"צ מדגישה: הדרך לנורמליזציה עם העולם הערבי תבוא רק כאשר ייפסקו אשליות הסיפוח המסוכנות של הימין ונשוב למשא ומתן מדיני על פתרון שתי המדינות".

יו"ר הסיעה תמר זנדברג הוסיפה: "מברכת על ההחלטה לוותר על סיפוח וללכת במקומו להסכם עם מדינה ערבית חשובה. הסיפוח הוא אסון לישראל וביטולו היא ההחלטה הנכונה. תמיד יש להעדיף את דרך השלום על המשך הסכסוך. כעת יש לעשות את הדבר החשוב ביותר והוא ללכת להסכם שלום עם הפלסטינים".

donate

במטה "העם נגד הסיפוח" מיהרו לחגוג ומנהלת המטה יעל פתיר כתבה: "היום נרשם ניצחון למחאה ולמאבק על השפיות. נתניהו וטראמפ הבינו בדרך הקשה שהעם נגד סיפוח. עכשיו ברור לכולם שסיפוח הוא הזיה משיחית שמסכנת את ישראל ואת היציבות האזורית. נורמליזציה עם איחוד האמירויות היא צעד ראשון בדרך הנכונה ליצירת הסכמים, גשרים והבנות. אם הצלחנו לנצח את הסיפוח, אפשר ואף חובה להמשיך עד שננצח את השחיתות, הניתוק והסכסוך.

אבל כאמור, רבים ברשת פרשו את המהלך אחרת לגמרי, והממים השנונים לא איחרו לבוא.

שניה רגע, תושבי איחוד האמירויות יוכלו להיכנס לאסי, כן? והאמירויות מאוחד?Nati Vaknin

פורסם על ידי ‏‎Alona Miryam Illouz‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

פורסם על ידי ‏‎Motty Fogel‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

 

איחוד האמירויות!

פורסם על ידי ‏‎David Amichai‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

עשה שלום עם אמירויות איחוד. נראה אותו עושה שלום עם אמירויות מאוחד.

פורסם על ידי ‏‎Galit Ben David-Shalom‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

 

ההסכם עם איחוד האמירויות הוא היסטורי משום שהוא התרחש בעבר.

פורסם על ידי ‏‎Ari Remez‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

עשה שלום עם אמירויות איחוד. נראה אותו עושה שלום עם אמירויות מאוחד.

פורסם על ידי ‏‎Galit Ben David-Shalom‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

שירות לציבור

פורסם על ידי ‏‎Raanan Shemesh Forshner‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

אתם מדברים על הסכם היסטורי עם האמירויות, אני שומעת: ישראל הסכסכנית תפסה צד בביף בין מרוקו לאיחוד האמירויות ובמרוקו…

פורסם על ידי ‏‎Khen Elmaleh‎‏ ב- יום חמישי, 13 באוגוסט 2020

 

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
עונשים של קטיעת כפות ידיים למי שלא הפיק מספיק גומי. פסל של המלך ליאופולד השני מלך בלגיה בכניסה למוזיאון הממלכתי למרכז אפריקה (צילום מקוויקיפדיה, CC-BY SA 3.0)

עונשים של קטיעת כפות ידיים למי שלא הפיק מספיק גומי. פסל של המלך ליאופולד השני מלך בלגיה בכניסה למוזיאון הממלכתי למרכז אפריקה (צילום מקוויקיפדיה, CC-BY SA 3.0)

אנו, האפריקאים, רוצים שהפסלים של מי שטבח בנו ייפלו

ליאופולד מלך בלגיה שיעבד את קונגו והביא למותם של מיליונים. אין סיבה שאנחנו נמשיך לראות את הפסלים שלו ושל אחרים ששיעבדו את אפריקה. מנהיג בקהילה הקונגולזית בישראל כותב ל"שיחה מקומית"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf