newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אנשי ימין זייפו תגובה מטעם חנין זועבי במטרה להביא לרציחתה

ההסתה נגד חברת הכנסת בטעם בל"ד נמשכת ביתר שאת מאז מציאת הגופות , במקביל לפרעות של כהאניסטים בירושלים. וגם: מה תגובתה האמיתית של זועבי לרצח?

מאת:

ברשתות החברתיות ובאתרי הימין הופצה אתמול (שני) תגובה מזוייפת מטעם חברת הכנסת חנין זועבי בעקבות מציאת הגופות של שלושת הנערים המתנחלים שנחטפו. זיוף התגובה הוא חלק ממסע השמצה ודמוניזציה נגד חברת הכנסת מטעם הברית הלאומית הדמוקרטית (בל"ד), שנמשך זה למעלה מחמש שנים, מאז אירוע ההשתלטות על המרמרה.

לתגובה המזוייפת, שפורסמה בין השאר בפורומים פייסבוק, באתר רוטר, ובערוץ 7, צורפו קריאות שונות לפעולה שתשתיק את חברת הכנסת, החל מהטרדתה בטלפון ועד קריאות המסיתות לרציחתה. מחברי התגובה המפוברקת קיוו כנראה שבלהט הזעם הקדוש שאוחז בציבור הישראלי – ועם לא מעט עזרה מטעם הימין והתקשורת הישראלית – יקום אדם שירצח את חברת הכנסת.

התגובה המזוייפת

התגובה המזוייפת. צילום מסך מאתר רוטר.נט

ההסתה לרצח חברת הכנסת נמשכת על רקע התפרעות של פעילי ימין וכהאניסטים צמאי דם בהובלת מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, שמאז שעות הצהריים צעדו תחת הסיסמא "רוצים נקמה, די לממשלת הדמים". הצעדה נמשכה מהכניסה לירושלים לאורך דרך יפו, הכניסה לשוק מחנה יהודה, כיכר ציון ולכיוון שער שכם, בחיפוש אחר עוברי אורח ערבים שבהם יוכלו לכלות את זעמם באמצעות לינץ'. עד כה דווח על 28 עצורים מקרב המתפרעים, ועל מספר אנשים שהותקפו, בינהם נהג מונית פלסטיני שרוסס בגז מדמיע.

התגובה האמיתית של זועבי

בראיון נרחב שהעניקה חברת הכנסת זועבי לשיחה מקומית בשבוע שעבר אמרה על החטיפה: "מדובר באזרחים, לא מדובר בחיילים, לא מדובר במלחמה בין שתי מדינות, מדובר בחטיפה שאולי תידרדר להרג. אז כאשר את אומרת חטיפה, את מדברת על אנשים חיים, אבל את לא יודעת איך החטיפה תסתיים. לכן אני לא מסכימה איתם. יש לי את הדרך שלי שאני מאמינה במוסריות שלה ואני מאמינה גם ביעילות שלה".

> הראיון המלא: "החברה הישראלית לא אוהבת את האמת"

אתמול בלילה מסרה חברת הכנסת זועבי את התגובה הבאה:

מדובר בהסתה פרועה, רצחנית, אשר שואבת את הלגיטימיות שלה מכל צדדי החברה. רואים בתקשורת את הרב לאו שופע שנאה. דברי שנאה והסתה מדממת. העיתונאים למיניהם דוחפים את הפוליטיקאים למקסימום אכזריות, כאשר השאלה היחידה העומדת בפניהם היא "איך להכנס בהם?".

אין אף עיתונאי בישראל, להוציא פחות מעשרה, שיכול להגיד לנו כמה ילדים ישראל רצחה בעשור האחרון. היא רצחה ילד אחד בכל שלושה ימים בממוצע, כלומר נרצחו שלושה נערים פלסטינים בממוצע כל תשעה ימים לאורך שלוש עשרה השנים האחרונות. רק כשישראל כממסד וכחברה תתחיל לספור את ההרוגים שהיא הורגת כל שבוע, אז בכלל נתחיל לדבר על אנושיות.

בנוגע לתגובה המפוברקת, היא מגוכחת. קל להפוך את הדברים לקריקטורה, כאשר לא יכולים להתמודד איתם. ישראל הורגת ולא סופרת את ההרוגים, ישראל הרגה 17 פלסטינים בשלושת השבועות האחרונים, ו-1,300 ילדים בעשור האחרון. תתחילו לספור את כל הזוועות, ולא רק חלק. הכיבוש אשם בכל.

> האם חברי הכנסת הערבים באמת לא דואגים לציבור שלהם?

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

השקרים שסיפרו לנו על נפלאות החינוך בהולנד

בניגוד לנטען בכתבה ששודרה בחדשות 12, המיון המוקדם בהולנד אינו נחשב סיפור הצלחה לפי שום מדד. למעשה, מתרגשים שם מאוד מההסללה ועוולותיה, וממליצים דווקא ללכת בדרך הנהוגה בישראל ולבטל את מבחן המיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf