צפו: המשטרה קטעה שידור חי ועיכבה עיתונאים פלסטינים

שוטרים בירושלים הפסיקו משדר הטלוויזיה הפלסטינית על שביתת הרעב ועיכבו את העיתונאים. הם שוחררו לאחר כשעה. בדוברות המשטרה לא התייחסו לשאלות על פגיעה בחופש העיתונות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ביום שישי הגיעו שוטרים ממשטרת ירושלים לאולפנים של הטלוויזיה הפלסטינית בהר הזיתים, קטעו שידור חי של תוכנית הבוקר "בוקר טוב ירושלים" ועיכבו לחקירה שני עיתונאים ואורח שהתראיין בתוכנית. השלושה נחקרו בשל חשד שהתחנה פועלת ללא האישורים הדרושים, ושוחררו לאחר שעה כשהתברר שהיא מחזיקה באישורים אלה.

"שידרנו תוכנית על שביתת הרעב של העצירים המנהליים ואירחנו באולפן את אחיו של אחד מהשובתים", מספרת כריסטין רינאווי, כתבת הרשת בירושלים. "באמצע התוכנית הגיעו שני שוטרים ישראלים שאמרו לנו להפסיק לשדר ועיכבו שניים מאיתנו לחקירה בתחנת המשטרה ברחוב צלאח א-דין. הם לקחו איתם את נאדר דבר, הממונה על הפקת התוכנית, וצלם של חברת פאל-מדיה (Pal Medai) שצילם, ויחד איתם את עלא חדד, האורח שלנו".

> שביתת הרעב של העצירים המנהליים: כל הפרטים, העדכונים והפרשנות

לדברי רינאווי השוטרים טענו שפעילות התחנה מנוגדת לחוק הן מכיוון שאין לה אישורי שידור והן מכיוון שהיא מהווה עבירה על חוק היישום של הסכמי אוסלו, שאוסר על גופים מטעם הרשות הפלסטינית לפעול בתוך ירושלים. הטלוויזיה הפלסטינית (Palestine TV) היא כלי תקשורת ציבורי שפועל תחת רשות השידור הפלסטינית מאז 1996. כאמור, לאחר שהוצגו לשוטרים בתחנה אישורי הפעילות של התחנה השלושה שוחררו.

"זו הפעם הראשונה שהם עושים דבר כזה בכל שנות פעילות הרשת, ובכל חמש השנים שאנחנו משדרים מהר הזיתים", אומרת רינאווי. "אני לא יודעת למה הם עשו את זה, אבל יכול להיות שהם פשוט ראו את השידור וכעסו על הדיון בשביתת הרעב ובזכויות האסירים. מאז השחרור קיבלנו הרבה מאוד תמיכה מהרשות, מגופים בחברה האזרחית הפלסטינית ומארגון העיתונאים הפלסטיני, שגינו את הפגיעה בחופש העיתונות".

[עדכון, 9.6: גם תא הכתבים הישראלים לענייני פלסטינים גינה את פעולת המשטרה]

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי:

נבדק חשד להפעלת תחנת שידור מתוך דירה ללא אישורים. השוטרים הוכנסו לדירה ומשלא היו האישורים הנדרשים בידי הנוכחים, נתבקשו להתלוות לשוטרים לתחנת המשטרה לבירור העניין. עם הבאת האישורים הנדרשים המעוכבים שוחררו לדרכם.

במשטרה לא ענו לשאלותי אם היה קשר בין הפעילות המשטרתית לבין תוכן השידורים, אם לא הייתה דרך לברר את סוגיית האישורים מבלי לקטוע שידור חי ולעכב עיתונאים לחקירה, ואם המשטרה לא רואה בפעולה פגם בשל הפגיעה בחופש העיתונות. אגב, רק לאחרונה תקפו שוטרים ממשטרת ירושלים צלמי עיתונות שניסו לסקר את יום ירושלים.

באנר 47 שנות כיבוש לתוך פוסט

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"בן חמש בחקירה, אין בושה למשטרה", קראו המפגינים נגד אלימות המשטרה בעיסאוויה. ההפגנה הערב מול מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה מול מגרש הרוסים: "די לענישה הקולקטיבית בעיסאוויה"

כ-300 איש הפגינו הערב מול תחנת המשטרה במרכז ירושלים במחאה על ההתנכלות המתמשכת לשכונה במזרח ירושלים. "דרך עיסאוויה, רוצים להכניע את כל השכונות במזרח העיר", אמרו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf