newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: המשטרה קטעה שידור חי ועיכבה עיתונאים פלסטינים

שוטרים בירושלים הפסיקו משדר הטלוויזיה הפלסטינית על שביתת הרעב ועיכבו את העיתונאים. הם שוחררו לאחר כשעה. בדוברות המשטרה לא התייחסו לשאלות על פגיעה בחופש העיתונות

תרגום:

ביום שישי הגיעו שוטרים ממשטרת ירושלים לאולפנים של הטלוויזיה הפלסטינית בהר הזיתים, קטעו שידור חי של תוכנית הבוקר "בוקר טוב ירושלים" ועיכבו לחקירה שני עיתונאים ואורח שהתראיין בתוכנית. השלושה נחקרו בשל חשד שהתחנה פועלת ללא האישורים הדרושים, ושוחררו לאחר שעה כשהתברר שהיא מחזיקה באישורים אלה.

"שידרנו תוכנית על שביתת הרעב של העצירים המנהליים ואירחנו באולפן את אחיו של אחד מהשובתים", מספרת כריסטין רינאווי, כתבת הרשת בירושלים. "באמצע התוכנית הגיעו שני שוטרים ישראלים שאמרו לנו להפסיק לשדר ועיכבו שניים מאיתנו לחקירה בתחנת המשטרה ברחוב צלאח א-דין. הם לקחו איתם את נאדר דבר, הממונה על הפקת התוכנית, וצלם של חברת פאל-מדיה (Pal Medai) שצילם, ויחד איתם את עלא חדד, האורח שלנו".

> שביתת הרעב של העצירים המנהליים: כל הפרטים, העדכונים והפרשנות

לדברי רינאווי השוטרים טענו שפעילות התחנה מנוגדת לחוק הן מכיוון שאין לה אישורי שידור והן מכיוון שהיא מהווה עבירה על חוק היישום של הסכמי אוסלו, שאוסר על גופים מטעם הרשות הפלסטינית לפעול בתוך ירושלים. הטלוויזיה הפלסטינית (Palestine TV) היא כלי תקשורת ציבורי שפועל תחת רשות השידור הפלסטינית מאז 1996. כאמור, לאחר שהוצגו לשוטרים בתחנה אישורי הפעילות של התחנה השלושה שוחררו.

"זו הפעם הראשונה שהם עושים דבר כזה בכל שנות פעילות הרשת, ובכל חמש השנים שאנחנו משדרים מהר הזיתים", אומרת רינאווי. "אני לא יודעת למה הם עשו את זה, אבל יכול להיות שהם פשוט ראו את השידור וכעסו על הדיון בשביתת הרעב ובזכויות האסירים. מאז השחרור קיבלנו הרבה מאוד תמיכה מהרשות, מגופים בחברה האזרחית הפלסטינית ומארגון העיתונאים הפלסטיני, שגינו את הפגיעה בחופש העיתונות".

[עדכון, 9.6: גם תא הכתבים הישראלים לענייני פלסטינים גינה את פעולת המשטרה]

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי:

נבדק חשד להפעלת תחנת שידור מתוך דירה ללא אישורים. השוטרים הוכנסו לדירה ומשלא היו האישורים הנדרשים בידי הנוכחים, נתבקשו להתלוות לשוטרים לתחנת המשטרה לבירור העניין. עם הבאת האישורים הנדרשים המעוכבים שוחררו לדרכם.

במשטרה לא ענו לשאלותי אם היה קשר בין הפעילות המשטרתית לבין תוכן השידורים, אם לא הייתה דרך לברר את סוגיית האישורים מבלי לקטוע שידור חי ולעכב עיתונאים לחקירה, ואם המשטרה לא רואה בפעולה פגם בשל הפגיעה בחופש העיתונות. אגב, רק לאחרונה תקפו שוטרים ממשטרת ירושלים צלמי עיתונות שניסו לסקר את יום ירושלים.

באנר 47 שנות כיבוש לתוך פוסט

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

האוצר משתלט על החינוך, ומסכן את עתיד המדינה

המשא ומתן על שכר המורים רחוק מלהיות רק מאבק על כסף. זהו מאבק על צביונה החברתי העתידי של ישראל. אם יתממש חזונו של משרד האוצר, במערכת החינוך יישארו רק מורים חלשים, ובתי הספר שמשרתים אוכלוסיות מוחלשות יישארו מאחור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf