newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בתמונות: לחגוג יום הולדת על חורבות הבית בעזה

שבוע אחרי שביתו הופצץ חגג וליד א-שאווה, תושב עזה, את יום הולדתו ה-27. "אני רוצה שהעולם יידע שאנחנו נאחזים באדמתנו, ושאנחנו חזקים"

מאת:

דיווח וצילומים: מוחמד זאנון / אקטיבסילס, עזה

בשיח הישראלי, סבבי האלימות מול עזה נמדדים תמיד על פי מידת הנזק שהסבו לאזרחים ישראלים: שיגור טיל ליישוב ישראלי, גם ללא נפגעים בנפש, הוא בבחינת "הסלמה", ואילו הפסקת האיום על ישובים ישראלים מסמנת את הרגיעה שמאותתת לאזרחי ישראל להמשיך בשגרת יומם. אלא שבעזה, החורבן הוא השגרה עצמה. ובין החורבות, ממשיכים החיים.

"שיתגשמו כל חלומותיך". מסיבת יום ההולדת של וליד א-שאווה על חורבות ביתו בעיר עזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

מסיבת יום הולדת לא שגרתית נערכה ביום שני האחרון בעיר עזה: וליד א-שאווה וארוסתו נאילה אל-ג'ליס חגגו את יום הולדתו ה-27 בחברת חברים ובני משפחה, על הריסות ביתם שהופצץ על ידי ישראל ביום שלישי שעבר. עוגה קנה, שני נרות, כובעי יום הולדת, כמה בלונים, וכמה ילדות וילדים עם דגל פלסטין, שאיחלו לוליד ברכות ליום חגו. "שיתגשמו כל חלומותיך", מאחלת לו אחת הצעירות.

מסיבת יום הולדת בעזה. (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

ההפצצה הישראלית הרסה את תוכנות הנישואין. וליד א-שאווה וארוסתו נאילה אל-ג'ליס (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

"אנחנו אוכלים ושותים ביחד ומנסים להיות שמחים", אומרת אמו של וליד, "למרות ההרס, למרות המצור, למרות כל הקשיים – העם הפלסטיני ממשיך להיאחז באדמתו". והוא, שההפגזות הישראליות גרמו לביטול חתונתו, מוסיף: "נולדתי כאן וגדלתי כאן. כל הזיכרונות שלי הם כאן. אני רוצה שכל העולם יידע שאנחנו 'צאמדין', נאחזים באדמתנו, ושאנחנו חזקים".

"שיידע העולם שהעם הפלסיני נאחז באדמתו, למרות הקשיים". מסיבת יום הולדת בעזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

"שיידע העולם שהעם הפלסיני נאחז באדמתו, למרות הקשיים". מסיבת יום הולדת בעזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

לא רק את תפיסת הגאולה הנחיל הרצי"ה לממשיכי דרכו העכשוויים, אלא גם, ואולי בעיקר, את טשטוש הגבולות המוסריים. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מבקר באוהל משפחות שכולות בירושלים, 3 ביוני 2024 (צילום: חיים גולדברג / פלאש90)

מעבר לטוב ולרע

התיאולוגיה של הרב צבי יהודה הכהן קוק טשטשה באופן רדיקלי את הגבולות בין חילול השם לקידוש השם, בין שואה לתקומה, בין טוב לרע. עכשיו תלמידיו נמצאים בשיא כוחם ומיישמים את הטשטוש בשטח. תיקון מאוחר לליל שבועות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf