newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בתמונות: לחגוג יום הולדת על חורבות הבית בעזה

שבוע אחרי שביתו הופצץ חגג וליד א-שאווה, תושב עזה, את יום הולדתו ה-27. "אני רוצה שהעולם יידע שאנחנו נאחזים באדמתנו, ושאנחנו חזקים"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

דיווח וצילומים: מוחמד זאנון / אקטיבסילס, עזה

בשיח הישראלי, סבבי האלימות מול עזה נמדדים תמיד על פי מידת הנזק שהסבו לאזרחים ישראלים: שיגור טיל ליישוב ישראלי, גם ללא נפגעים בנפש, הוא בבחינת "הסלמה", ואילו הפסקת האיום על ישובים ישראלים מסמנת את הרגיעה שמאותתת לאזרחי ישראל להמשיך בשגרת יומם. אלא שבעזה, החורבן הוא השגרה עצמה. ובין החורבות, ממשיכים החיים.

"שיתגשמו כל חלומותיך". מסיבת יום ההולדת של וליד א-שאווה על חורבות ביתו בעיר עזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

מסיבת יום הולדת לא שגרתית נערכה ביום שני האחרון בעיר עזה: וליד א-שאווה וארוסתו נאילה אל-ג'ליס חגגו את יום הולדתו ה-27 בחברת חברים ובני משפחה, על הריסות ביתם שהופצץ על ידי ישראל ביום שלישי שעבר. עוגה קנה, שני נרות, כובעי יום הולדת, כמה בלונים, וכמה ילדות וילדים עם דגל פלסטין, שאיחלו לוליד ברכות ליום חגו. "שיתגשמו כל חלומותיך", מאחלת לו אחת הצעירות.

מסיבת יום הולדת בעזה. (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

ההפצצה הישראלית הרסה את תוכנות הנישואין. וליד א-שאווה וארוסתו נאילה אל-ג'ליס (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

"אנחנו אוכלים ושותים ביחד ומנסים להיות שמחים", אומרת אמו של וליד, "למרות ההרס, למרות המצור, למרות כל הקשיים – העם הפלסטיני ממשיך להיאחז באדמתו". והוא, שההפגזות הישראליות גרמו לביטול חתונתו, מוסיף: "נולדתי כאן וגדלתי כאן. כל הזיכרונות שלי הם כאן. אני רוצה שכל העולם יידע שאנחנו 'צאמדין', נאחזים באדמתנו, ושאנחנו חזקים".

"שיידע העולם שהעם הפלסיני נאחז באדמתו, למרות הקשיים". מסיבת יום הולדת בעזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

"שיידע העולם שהעם הפלסיני נאחז באדמתו, למרות הקשיים". מסיבת יום הולדת בעזה (מוחמד זאנון / אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מבקש מקלט מאפריקה שוטף כלים במסעדה, ב-2014 (צילום: ???

מבקש מקלט מאפריקה שוטף כלים במסעדה, ב-2014 (צילום: ???

שוטף כלים לח"כ השכל: "12 אלף שקל בחודש? זה בלתי אפשרי"

מבקש מקלט מאריתריאה שעובד כשוטף כלים במסעדה אומר כי מי שינסה להגיע לסכום שבו נקבה הח"כית מהליכוד "יתמוטט אחרי שבוע". הוא לא ממליץ לאיש לעבוד במטבח: "יש סיכונים ונזקים לגוף, אין זמן לאכול ויכולים להחליף אותך בשנייה". לדבריו, "לח"כ השכל מטרה אחת – להסית נגד מבקשי המקלט"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf