לממשלה החדשה: סיימו את הכיבוש

גורלם של מליוני פלסטינים תחת המשטר הצבאי מוכרע היום שוב בבחירות. במצב כזה אין בישראל באמת דמוקרטיה

מאת:

אחוז הההצעה בחברון, בשכם ובעזה עמד היום על אפס. אלו השקופים באמת, שהבחירות בישראל הכריעו שוב את גורלם. בעוד שנתיים, אולי בקדנציה של הממשלה הזו, ימלאו חמישים שנה לכיבוש. הממשלה הזו חייבת לסיים את הכיבוש.

רק לפני חצי שנה נהרגו כ-2,200 פלסטינים, רובם אזרחים ובהם כ-500 ילדים, וכן 72 ישראלים, מיעוטם אזרחים ובהם ילד אחד, במלחמה מיותרת בעזה – והמצור נמשך. בגדה המערבית ובירושלים חיים כשני מיליון נתינים תחת משטר צבאי ישראלי. שגרת יומם היא מעצרים, מחסומים, מגבלות על תנועה ודיכוי מתמשך. צריך לשים לזה סוף.

לא בגלל הלחץ הבינלאומי, לא בגלל הפחד מחרם בינלאומי או ממלחמה, אלא כי זה הדבר הנכון לעשות, וכי אין דמוקרטיה בלי סיום הכיבוש.

חיילים ונשים, מחסום קלנדיה (ארכיון: אקטיבסטילס)

חיילים ונשים, מחסום קלנדיה (ארכיון: אקטיבסטילס)

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
"לעשות נקמה בגויים". הפגנת ימין בשייח׳ ג׳ראח, לאחר שנערה פלסטינית דקרה מתנחלת (צילום: אורן זיו)

"לעשות נקמה בגויים". הפגנת ימין בשייח׳ ג׳ראח, לאחר שנערה פלסטינית דקרה מתנחלת (צילום: אורן זיו)

חשש בשייח' ג'ראח: הדקירה תנוצל להגברת הלחץ על הפלסטינים

הדקירה של מתנחלת משייח' ג'ראח בידי נערה פלסטינית הזכירה בשכונה הזו אין ממש שכנות בין יהודים וערבים. הפגנת הימין בשכונה והתנהגות משטרה עלולים לסמן ששייח' ג'ראח שוב בדרך להיות חברון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf