newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: מחו וצילמו בכניסה למועדון חשפנות כדי לבייש גברים שנכנסו

פעילות בקבוצה חדשה בשם "באות לזנאים" התמקמו למשך שעות בכניסה למועדון והקריאו עדויות של נשים בזנות. חלק מהגברים ברחו, חלק תקפו, חלק הסתתרו - והיו גם מי שהצטרפו למחאה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

למעלה ממאה נשים וגברים הגיעו אמש (חמישי) למועדון החשפנות "גוגו" ברחוב אלנבי 35 בתל אביב כדי למחות נגד זנות, סחר בנשים ואלימות כלפי נשים. המפגינות עמדו וישבו בכניסה למועדון עם שלטים בגנות קניית שירותי מין הקריאו עדויות של נשים בזנות מעמוד הפייסבוק "כשהוא משלם", ובעיקר צילמו את הגברים (וגם את הנשים) שנכנסו למועדון וקראו להם להמנע מכך. כשלושים מהמפגינות המשיכו למחות במשך יותר משעתיים וחצי, כשהסרטון להלן צולם (תמונות נוספות מהאירוע, לרבות של הגברים שנכנסו, אפשר למצוא כאן).

ההפגנה, שנייה מסוגה של קבוצה חדשה בשם "באות לזנאים – הלובי למיגור הזנאות", נועדה להזכיר לגברים שהנשים שבהן הם נוגעים בפנים הן בנות אדם. קריאות כמו "זו הייתה יכולה להיות אחותך" ו"אנס בתשלום" הופנו כלפי הנכנסים, מה שגרם לחלק מהגברים לפנות לאחור ולברוח, או לכסות את הפנים עם ז'קט מעל הראש בסגנון תמונות מעצרים.

> האנס קצב בחוץ והנאנס היילו בפנים: הבדיחה על חשבוננו

להפגנה הגיעה גם ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), שהביעה תמיכה במפגינות וקראה לכנסת למהר ולקדם את החוק להפללת הלקוחות בזנות עליו היא חתומה. כעשרה שוטרים שהגיעו למקום שמרו על הכניסה והעירו למפגינות כשהן חסמו את המעבר, אבל לא היו עימותים או מעצרים.

"אנחנו מנסות לדבר עם הזנאים ולהגיד להם מה אנחנו חושבות על מה שהם עושים", אמרה לשיחה מקומית גליה אנג'ל, אחת המפגינות. "שסחר בנשים, לשלם על גוף של אישה, זה לא דברים שיכולים להיות מקובלים בחברה שלנו – זה פשוט אלימות. אם אונסים נשים בזנות יאנסו גם אותי ויאנסו את כולנו.

"היו פה כמה אנשים שהגיעו ולכאן הם לא נכנסו. היו שאמרו לנו שזה לא זנות, ולא מנצלים אותן והן עושות מלא כסף והכל בסדר. אפילו ניסו לשדל לזנות את חברה שלי, והיה זנאי שהתעצבן שהרסנו לו את הערב ובעט באחת הפעילות ושפך עליה בירה. אבל בחדרים הפנימיים של המקום הזה יש בורדל לכל דבר, וגם לא צריך שתהיה חדירה כדי שקנייה של גוף של אישה תהיה אלימות. כל אחת שעושה לפ-דאנס בשביל עשרים שקל ומשאירים עליה סימנים כחולים – זאת אלימות, ולאף אחד לא מגיע לחיות ככה. אני לא נגד זכות האישה לגופה, אני נגד הזכות של גברים לנצל גוף של נשים".

על הקראת העדויות הקשות של נשים בזנות אמרה מפגינה נוספת, תל אביב וידריך, ש"מאוד קשה לשמוע את עצמך אומרת את המלים האלה ולחשוב על אישה שעוברת את זה, וזה אחד המסרים. להבין שאלה בנות אדם, ושהזנאים יבינו את זה. היו חבר'ה שהלכו בעקבות זה, והיו כאלה שאפילו הצטרפו אלינו. באיזושהי צורה זה מחלחל".

פעילות "באות לזנאים" מתכוונות להמשיך בפעולות דומות גם במקומות אחרים.

> אולי עכשיו תורנו להפגין נגד "תור הזהב" של עמונה וההתנחלויות?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
השכל מזכירה בניתוק שלה את נתניהו ואת שר האוצר המיועד שלא יודע כמה עולה כיכר לחם. שרן השכל (צילום: גילי יערי / פלאש 90)

השכל מזכירה בניתוק שלה את נתניהו ואת שר האוצר המיועד שלא יודע כמה עולה כיכר לחם. שרן השכל (צילום: גילי יערי / פלאש 90)

שרן השכל היא פני הליכוד היום: סגידה לחזקים ובוז לחלשים

דבריה של הח"כית ששלחה מובטלים מהדרום לשטוף כלים בת"א מבטאים לא רק ניתוק מהעם, אלא גם מה שקרה לליכוד "העממי". מרוב הערצה לכוחנות כלפי פלסטינים, הוא מעריץ את הדורסנות גם כשהיא מופנית פנימה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf