newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אבו מאזן, אירופה וארה"ב לא מתנגדים להפקעת האדמות בגוש עציון

כולם יודעים שההפקעה ובניית ההתנחלויות הם חלק ממדיניות שהייתה ושתמשך. אם היו מתנגדים, היו הרשות והאמריקאים הולכים מיד להקים עיר פלסטינית במקום ההתנחלות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בניגוד לפרסומים, לאף אחד לא באמת ממש אכפת שישראל החליטה להפקיע 3,800 דונם של אדמות פלסטיניות מכפרים בגוש עציון כדי לבנות שם התנחלות חדשה.

כמובן שארה"ב, האיחוד האירופי, מצרים והרשות הפלסטינית פרסמו גינויים. זה מובן מאליו. זה הנוהל. מדויקת מכולן היא הודעת הגינוי האמריקאית. "ההכרזה הזו, כמו כל הכרזה של ישראל בדבר אישור תכנוני בנייה בהתנחלויות ופרסום מכרזים, אינה מועילה למטרתה המוצהרת של ישראל להגיע לפתרון שתי מדינות".

או במלים אחרות: א) ישראל עושה מה שבא לה כל הזמן ("כמו כל הכרזה", יעני שגרה, וכמו שלא הגבנו ברצינות בעבר כך גם עכשיו). ב) ברור לנו שאתם לא באמת מתכוונים לפתרון של שתי מדינות ("מטרתה המוצהרת", ותודה ביבי על נאום בר אילן שאיפשר לנו להגיד שזה מה שאתם מצהירים, אחרת היינו אולי נאלצים באמת ללחוץ עליכם).

אבל זה נגמר בגינויים, בשגרה, כמו כל הרחבה של כל התנחלות וכל הפקעה של אדמות. הרי, אם הרשות והמדינות המערביות באמת היו מתנגדות להפקעה, אבל באמת-באמת, הן היו פועלות. אבו מאזן היה צריך להודיע שהוא לא מכיר בצווי ההפקעה, ובמקומם הוא מכריז על הקמת עיר פלסטינית חדשה באדמות האלה. ארה"ב והאיחוד האירופי, שבאופן רשמי מתנגדים להתנחלויות אבל בפועל מממנים אותן ואת הכיבוש בכלל, היו מודיעים שהם מכבדים את זכות העם הפלסטיני לבנות על אדמתו, בהתאם למטרה המוצהרת של פתרון שתי מדינות, ולכן שיממנו את בניית העיר החדשה.

ואז, ביום אביב נאה אחד בעוד כחצי שנה, אחרי הכנות לוגיסטיות מספקות, יעלו לקרקע בולדוזרים ופועלים מהצד הישראלי בליווי ראשי המתנחלים וחיילים, ומהצד השני בולדוזרים ופועלים בליווי מפגינים מכל רחבי הגדה, אבו מאזן ושגרירי המדינות הרלוונטיות, שיודיעו שיפסיקו לממן את הצבא הישראלי שמנסה להשתלט על העיר-לעתיד שהם מממנים. אז, ורק אז, נוכל לומר שמדובר בהתנגדות להפקעה.

> מדינה אחת או שתיים? העיקר הוא סיום הכיבוש

התנחלות חדשה ליד הכפר א-דיק (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

התנחלות חדשה ליד הכפר א-דיק (אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

אבל כל זה לא יקרה, כמובן. ארה"ב תשאר נאמנה לבת בריתה (או שליחתה) היציבה ביותר במזרח התיכון ותשכח מההפקעה מחר בבוקר. האיחוד האירופי אולי יודיע (שוב) שיחרים מוצרים מהעיר הישראלית החדשה, וימשיך לממן פיצויים סמליים לתושבי הכפרים הפלסטינים באזור שנפגעים ממנה (כמו ואדי פוכין, כפר חקלאי קטן שכבר כיום נמצא בסכנה בגלל שבניית ביתר עלית והגדר פוגעות במקורות המים שלו).

ואבו מאזן, נטול בעלי ברית משמעותיים או מקורות תקציביים עצמאיים, ירכין את ראשו שוב בכניעה, ואולי יבין קצת יותר טוב למה חמאס כל כך פופולארי בקרב הפלסטינים והוא נחשב מוקצה יותר ויותר.

וישראל? ישראל תמשיך להפקיע, ולבנות, ולדכא הפגנות קטנות שכן או לא יפרצו בסביבה, ולהרוג איזה מפגין מדי פעם, ולהחרים את ממשלת האחדות או לפחות לא לתת לה שום דבר משמעותי, ולשמר את המצור על עזה בגדול כפי שהיה עם הקלות מינימאליות, ולנהל את הסכסוך כמה שאפשר, עם עוד סבב לחימה מזדמן מפעם לפעם ומחיר דמים שממשיך לעלות. כי זה, כפי שמתארת עמירה הס, פשוט איך שהמשטר פה בנוי.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

גם מנהיגים ניאו-ליברלים מובהקים אינם יכולים להתנגד לדרישה להציל את הקורבנות עכשיו. צוות רפואי בהדסה מתכונן לטיפול בחולה קורונה (צילום: יוסי זמיר / פלאש 90)

לעזאזל התועלתנות: להציל חיים בכל מחיר, עכשיו

לצעדי הבידוד החברתי ולסגרים שהוטלו על מיליארדי אנשים ברחבי בעולם יש מחירים כבדים, אך רוב הציבור מעדיף לתמוך בהם ולציית להם. הדבר מלמד על קדימותו המובנית של העיקרון המוסרי להתגייס כמעט אינסטנקטיבית להצלת חיים מיידית. יש שיאמרו כי זו תמצית האנושיות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf