עמוס ידלין ואהרונישקי מברכים את מתנחלי אלע"ד בסילוואן

מה מונע ממישהו מלשבת במועצה הציבורית של עמותה המקדמת את ההתנחלות במזרח ירושלים, וגם להיות מוזכר בתור הבטחוניסט הבא של מפלגת העבודה? התשובה: כלום

מאת:
השאירו תגובה
א א א

לפני כמעט שבועיים נכנסו עשרות מתנחלים לכ-25 דירות בסילוואן – באחד ממאמצי ההתנחלות הגדולים בשכונה בשני העשורים האחרונים. אחרי הר הבית, סילוואן היא אולי מוקד החיכוך המשמעותי ביותר במזרח ירושלים, ועל המאמצים של אלע"ד להכניס כמה שיותר מתנחלים לתוכה כבר נכתב לא מעט (לדוח מקיף על המאמץ הישראלי לייהד את סילוואן – לחצו כאן).

ההתנחלות הזאת (יחד עם קידום פרויקט בגבעת המטוס) עמדו במוקד הביקורת שספג נתניהו בביקורו האחרון בארצות הברית. בתגובה טען ביבי שמדובר ברכישה של דירות פרטיות, שמותרת גם ליהודים וגם לערבים (שקר גס, כמובן). הארץ גם חשפו השבוע שאלע"ד מציעה שכר של 500 שקל ליום למי שיאכלסו דירות בסילוואן. הדרישה: נשק ברישיון.

קצת קשה לעקוב אחרי מעללי אלע"ד: העמותה קיבלה בעבר פטור מהמדינה מלחשוף את המקורות הכספיים שלה ואין לה אפילו אתר אינטרנט. אבל הבוקר מתפרסמת ב"הארץ" מודעה מטעמה שמברכת את מתנחלי סילוואן, ועל הדרך גם חושפת משהו מנשף המסכות של הפוליטיקה הישראלית.

לשון המודעה:

עם פרוס חג הסוכות, [אנו] שמחים לברך את עשרות המשפחות החדשות המצטרפות בימים אלו ליישוב היהודי בעיר דוד. [אנו] מצדיעים לעשייה הציונית של העוסקים במלאכה. חיזוק הנוכחות היהודית בירושלים הוא האתגר של כולנו, ובמעשה ההתיישבות אתם זוקפים את קומתנו.

זקופי הקומה שחתומים על הטקסט הזה הם חברי המועצה הציבורית של אלע"ד, ביניהם: מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר אילן כהן, מנכ"ל עיריית ירושלים לשעבר איתן מאיר, השופט העליון בדימוס צבי טל, ומפכ"ל המשטרה לשעבר שלמה אהרונישקי.

אבל השם הכי מעניין ברשימה שייך לאלוף במילואים עמוס ידלין, שבכובעו השני הוא ראש המכון למחקרים אסטרטגיים, ובכובעו השלישי הוא מי שהוזכר לא פעם בתור "הבטחוניסט" שהיה אמור לרגע להיכנס  לרשימת העבודה לכנסת. ואם יש סתירה בין מכון מחקר בטחוני-רציונליסטי, תנועה דתית-התנחלותית והמפלגה שמתיימרת להנהיג את "מחנה השלום" – זה כמובן רק בעיני המתבונן. אגב, במודעות קודמות הופיעו גם שמותיהם של ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) ואלעזר שטרן ממפלגת התהליך המדיני כחברי המועצה הציבורית של אלע"ד.

לא צריך את רשימת השמות הזו בשביל לדעת על הקרבה של אלע"ד למדינה ולממסד הפוליטי – בית המשפט חסם לפני חודש ניסיון להעניק לעמותה דריסת רגל ברחבת הכותל – אבל אפשר בהחלט ללמוד ממנה עד כמה חלול וריקני הפך המרכז הישראלי ושיח התהליך המדיני שלו. כיום כל אחד כבר יכול לחסות תחת כנפיו – אפילו תנועת אלע"ד.

> המתנחלים מנצחים בסילוואן, ובגדול

מודעה של אלע"ד, 10.10. 2014

מודעה של אלע"ד, 10.10. 2014

הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+.

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אנו הפלסטינים זקוקים לכוח פוליטי חדש שמדבר על צדק ושוויון

ההסכמים בין שלוש מדינות האפרטהייד ישראל, איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים שינוי עמוק באסטרטגיה הפלסטינית, ומעבר להתמקדות בטיפוח היחסים עם ארגוני חברה אזרחית. פריצת דרך כזאת תושג באמצעות בניית תנועת שמאל פלסטינית חזקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf