חדש בשיחה מקומית: בואו להיות חברות שלנו

לעשות עיתונות עצמאית ונשכנית שמחויבת לעקרונות ברורים עולה כסף. אנחנו מתעקשות לא לשים באתר פרסומות, לא להציב חומות תשלום, ולא להיות תלויות בהון או בשלטון. כדי שנמשיך להגיע למאות אלפי קוראות וקוראים בשנה ולהיות עצמאיות באמת - אנחנו כן צריכות את החברות והתמיכה שלך

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עבור רובנו, החודשים האחרונים מהווים את אחד האתגרים הגדולים ביותר שידענו – כפרטים וכחברה. מול משבר הבריאות של הקורונה והמשבר הכלכלי-חברתי העמוק שבא בעקבותיה, ההידרדרות המהירה לעוני – בעיקר אך לא רק בקהילות שסובלות מדיכוי ממילא – והתבהרות האיומים של משבר האקלים, אנחנו רואות ממשלה פושעת. הנהגת המדינה מעדיפה לדאוג לבעלי ההון, ליוזמות של סיפוח או לפחות של הנצחת האפרטהייד הקיים, ולשחיתות וביצור מעמדו של נתניהו – והיא עושה את כל זה באמצעות צעדים אנטי-דמוקרטיים מרחיקי לכת.

מול כל אלה מתייצבת חברה אזרחית ונאבקת. מההתארגנויות הספונטניות של ועדות עממיות בגדה המערבית שדואגות למזון ולסיוע קהילתי, דרך העובדות הסוציאליות שדרשו רשת ביטחון אמיתית לעצמן ולכלל החברה, הפגנות העצמאים, העובדים והמובטלים, וכמובן עד מחאת הענק של המצור על בלפור, ההפגנות על הגשרים בכל הארץ, הצעדות נגד אלימות מגדרית ומשטרתית, והמקום הגובר של עיסוק באפרטהייד במסגרת המחאות האלה. כל המחאות המגוונות והנחושות האלה פותחות פתח ומסמנות כיוון לדרך אחרת וצודקת יותר.

שיחה מקומית היא הבית של כל המאבקים האלה – של עיתונות עצמאית, שמאלית, לא מתנצלת, ששואפת לערער את הסדר הקיים. אנחנו יכולות לעשות את זה רק יחד איתך. עכשיו, בלב המשבר, חיוני שנתחבר כדי להגביר את קולנו. לכן אנחנו מזמינות אותך להצטרף היום לקהילה של שיחה מקומית באמצעות תמיכה חודשית קבועה בעבודה שלנו.

donate

בשש השנים מאז שקמה, שיחה מקומית הפכה לכלי התקשורת העצמאי היחיד שמביא את הקולות של פלסטינים ויהודים כאחד, שמציג תחקירי עומק וחדשות מהשטח, פרשנות וניתוחים, מתוך מחויבות עמוקה לכל הקהילות בארץ. הפכנו גם לבמה המרכזית של קולות שמושתקים בדרך כלל בשיח הציבורי, של דיונים בקהילת השמאל על התנגדות לכיבוש, צדק חברתי ואקלימי, ושוויון מגדרי, מעמדי ואתני.

עכשיו, לראשונה, אנחנו פונות אל הקוראות והקוראים שלנו בהזמנה: בואו תהיו חברות בשיחה מקומית. העבודה שלנו עולה כסף. אחרי שהתחלנו כפרויקט מבוסס בלוגרים והתנדבות, בשנתיים האחרונות הגדלנו את המערכת שלנו ועברנו לתשלום לכותבות ולכותבים, מה שמאפשר לנו להשקיע עוד יותר בתחקירים שאף כלי תקשורת אחר לא יעשה ובסיקור חדשותי מהיר ומדויק. חלק מההשקעה שלנו מופנה גם לדרכים חדשות להגברת התפוצה של האתר, שמזנקת לשיאים חדשים: יותר מחצי מיליון קוראים רק בחצי השנה הראשונה ב-2020.

אנחנו מתכוונות להמשיך ולסקר, להיות שם במאבקים שחשובים לקהילה שלנו, להמשיך להשמיע את כל מה שהשלטון מנסה להשתיק, לחשוף שקרים ולהיאבק לצדק – לטווח הארוך. חשוב לנו להמשיך לעשות את זה בלי חומות תשלום ובלי פרסומות. חלק מהכסף שלנו מגיע מקרנות, אבל כדי לעשות עיתונות עצמאית באמת, המודל הטוב ביותר הוא להסתמך על הקוראות והקוראים שלנו. לכן פתחנו ביוזמת החברות: בואו להיות חברות בשיחה מקומית באמצעות התחייבות לתשלום חודשי, שיבטיח לנו יציבות לאורך זמן.

הגישה לאתר תמיד תהיה חופשית ובחינם, אבל החברות בשיחה מקומית מקנה:

  • גישה בלעדית למידע מאחורי הקלעים על האתגרים וההצלחות שלנו באמצעות ניוזלטר רבעוני.
  • סדנאות ומפגשים סגורים עם צוות האתר ומומחיות אחרות כדי לרכוש כלים וידע ישירות מאיתנו.
  • יכולת להשפיע על הסיקור שלנו באמצעות מערכת משוב חדשה לחברות בלבד.
  • וכמובן: את השותפות בקהילה שאכפת לה מהמקום בו אנחנו חיים ומאתגרת את הסדר הקיים באמצעות עיתונות עצמאית.

היום הוא היום להצטרף אלינו ולהגיד לכל מי שבסביבה: זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית.

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

ילדים יוצקים דבש על תפוחים (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)

חלוצי ההומניזם: הלמידה כדבש שהוא יצירתו הבלעדית של התלמיד

ארסמוס ומישל דה מונטן, בני המאה ה-16, הניחו את היסוד לחינוך ההומניסטי כאשר שללו את הלמידה על ידי שינון והטיפו ללמידה באמצעות קשרים חברתיים, שיחה וקריאה. בהתאם לזה, אומר מונטן, גם ההוראה צריכה להיעשות באמצעות דיאלוג

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf