ממשיך מסע התלאות של האסיר ששוחרר, נעצר ושוחרר שנית

בשבת דיווחנו בשיחה מקומית על סלאח חוסיין, שישב בכלא 15 שנים וחצי ונעצר ביום שחרורו, יום לפני חתונתו המיועדת. אחרי שבוטלה החתונה בה אמור היה להשתתף גם בנם הקטן של הזוג, חוסיין שוחרר שנית. המשפחה: "זאת התעללות"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ביום חמישי שעבר שוחרר מכלא קציעות שבנגב האסיר סלאח חוסיין, אחרי שריצה 15 שנות מאסר – לפי גורמים ביטחוניים על הנחת מטען חבלה וקשירת קשר לגרימת מוות. לפני שש שנים, בעודו בכלא, חוסיין נישא לשירין נזאל באמצעות הצהרה של אימאם המסגד על נישואיהם. כמו אסירים אחרים, חוסיין הצליח להבריח זרע מהכלא. רעייתו שירין נכנסה להריון וילדה לפני ארבע שנים וחצי את בנם הבכור, עלי.

סלאח חוסיין נפגש עם רעייתו ובנו לאחר השחרור (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

סלאח חוסיין נפגש עם רעייתו ובנו לאחר השחרור (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

"עלי מעולם לא פגש את אביו כי שלטונות הכיבוש לא הרשו לנו, אבל תמיד סיפרתי לו על אביו והראיתי לו תמונות של אבא שלו. הוא הכיר אותו רק דרך הסיפורים והתמונות", אומרת שירין נזאל לשיחה מקומית.

המשפחה המאושרת החליטה לקיים טקס חתונה באולם "השלום" בבית דוקו, כפר מולדתו של חוסיין. הטקס אמור היה להתקיים ביום שבת שעבר. הם אפילו הפיצו את ההזמנה בפייסבוק וברשתות החברתיות. זו הייתה אמורה להיות חתונה יוצאת דופן בחברה הפלסטינית, שבה בנו של אסיר משוחרר משתתף בחתונות הוריו. שירין ובנה היו בעיצומם של ההכנות לחתונה, מלאי התרגשות וציפייה, ויחד אתם גם המשפחות והחברים ובני הכפר.

donate

הכפר נערך לחגיגות שחרורו של חוסיין, לשווא (באדיבות רשת אלקודס לתקשורת)

ביום חמישי האחרון, יום שחרורו המיועד, שירין ובני משפחתה ומשפחתו של חוסיין חיכו לו אחרי מחסום דהריה במשך שעות, כי נאמר להם שהוא ישוחרר מוקדם בבוקר. בסופו של דבר הוא שוחרר בצהרים, אבל נלקח מיד לאחר מכן לבית כלא אשקלון, ומעצרו הוארך. בעקבות המעצר המחודש, בוטל טקס החתונה. תושבי הכפר, אשר קושט כולו לקבל את פני האסיר, הלכו לישון מאוכזבים והקישוטים והאורות הוסרו.

אתמול (ראשון) בצהריים חוסיין שוחרר מהמעצר. עם שחרורו, הוא זכה למפגש מרגש עם אשתו ובנו עלי אותו לא פגש וחיבק מעולם. בסרטון שהופץ על ידי קרוב משפחה רואים את האבא מתנפל על בנו, מרים אותו ומחבק אותו חזק ואת שירין צועקת לילד "זה אבא שלך!" בעוד עלי, שלא מכיר את אביו, מנסה לחמוק מבין זרועות הגבר הזר לו לחלוטין. באותו סרטון שומעים קול של גבר מעודד את האסיר ואומר לו "לא נורא, זו פעם ראשונה שהוא פוגש אותך, הוא עוד יתרגל אליך". אמו של עלי, שירין, אומרת לילד: "זה אביך היפה, ששערותיו הלבינו".

על פניו מדובר בסוף טוב, אולם בדרכו לרמאללה, שם מתגוררת כרגע אמו, חוסיין היה צריך לעבור דרך מחסום הקונטיינר במזרח בית לחם, ועוכב שם למשך ארבע שעות שלמות עד שהחושך ירד. בינתיים קבלת הפנים החגיגית שהוכנה לקראת שיחרורו בוטלה שוב. "המטרה שלהם היא לגנוב את השמחה שלנו", אומרת שירין ל"שיחה מקומית". "היינו אמורים להתחתן בשבת. הוא שוחרר ביום ראשון. הם ידעו על ההכנות בכפר דוקו, ולא רצו שאנחנו נשמח ויהיו חגיגות. זאת התעללות, המטרה שלהם ברורה".

בתשובה לשאלה האם תתקיים מסיבת חתונה במקום זאת שנדחתה ענתה שירין "כרגע אנחנו לא יודעים. אחרי הצהרים אנחנו אמורים לחזור לכפר דוקו, נראה מה יהיה".

מהשב"כ נמסר בתגובה לפנייתנו: "עלה מולו (מול סלאח חוסיין, ס"ע) חשד שהוזם, ובהתאמה שוחרר. זה כל שנוכל לפרט בעניינו".

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
ראובן קמינר, סבה של תאיר, בנאום תמיכה בסרבנים בהפגנה (אורן זיו / אקטיבסטילס)

ראובן קמינר, סבה של תאיר, בנאום תמיכה בסרבנים בהפגנה (אורן זיו / אקטיבסטילס)

המרקסיזם החי של ראובן קמינר ז"ל

קמינר, שנפטר בראש השנה, היה אחד האנשים הכי מעניינים, וכנראה גם הכי חשובים, בשמאל הישראלי הלא ציוני. הוא הדגיש את הצורך החיוני בשילוב של לימוד עיוני עם פעילות פוליטית, ודורות של פעילים יצאו מה"חוג המרקסיסטי" שלו, שהיווה תחליף למרקסיזם ה"מת" של האקדמיה לתפיסתו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf