newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

איחוד מאבקים – כ-1,000 איש מפגינים מול הכנסת

לרחבת הכנסת הגיעו כמה קבוצות ובהן דרוזים, נשים עושות שלום, תומכי חד"ש ואנשי התנועה לאיכות השלטון, וקיימו הפגנות נפרדות. לקראת השעה 18:00 איחדו הקבוצות השונות כוחות ופרצו את הקו הראשון של המשטרה בכיכר. חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח מכחול לבן נחבלה בפריצה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כמה קבוצות הגיעו היום (חמישי) לרחבת הכנסת להביע את מחאתן נגד ממשלת נתניהו החמישית, שהיתה אמורה להיות מושבעת היום: בין הקבוצות היו העצמאים, המוחים על הפגיעה הכלכלית בהם; הדרוזים המתנגדים לחוק הלאום; תומכי חד"ש, קבוצת נשים עושות שלום וארגון עומדים ביחד המתנגדים לסיפוח; והתנועה לאיכות השלטון.

מפגינים מול הכנסת נגד ממשלת נתניהו (צילום: אורן זיו)

מפגינים מול הכנסת נגד ממשלת נתניהו (צילום: אורן זיו)

בתחילה הפגינו הקבוצות השונות במקומות שונים בכיכר. לקראת השעה שש הן פתחו בצעדה משותפת ופרצו את הקו הראשון של המשטרה. במהלך הפריצה נחבלה חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח מכחול לבן. בקרב המפגינים נשמעו קריאות שונות כגון "הסכם מדיני, לא סיפוח חד צדדי", "ממשלה של מנותקים" ו"ביבי לכלא".

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת אמר בהפגנה: "‏ממשלת נתניהו-גנץ היא ממשלה פושעת קודם כל בשל קווי היסוד שלה – מיסוד הכיבוש הרצחני ומדיניות כלכלית דורסנית, ורק אז כיוון שעומד בראשה עבריין נמלט המשתמש בכוחו כדי להימנע מדין. בין הסיפוח, הגזענות והג'ובים, הם כבר הספיקו לחבל בקצבאות לנכים ולהפקיר מעל למליון מובטלים ובעלי עסקים".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה צייץ בטוויטר: "עכשיו בהפגנה של חד"ש מחוץ לכנסת נגד השבעת ממשלת הגזענות והשחיתות. לידנו עוד חמש הפגנות שונות ועוד בדרך. כולן צודקות. ‏האנשים כבר ברחובות. עכשיו רק נשאר לעבוד יחד ומשם יצמח הניצחון".

יו"ר פורום הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות וראש מועצת סאג'ור, ג'בר חמוד, אמר כי "ממשלת ישראל בגדה בנו. אין תקציב, אין טיפול בקורונה, יש צווי הריסה וכל זה לעדה שיותר נאמנה מהיהודים. אנחנו נילחם וזו רק ההתחלה".

דינה, מפגינה נגד השחיתות, אמרה ל"שיחה מקומית": "זה מזכיר את שנות ה-30. בחסות הקורונה עושים כאן דיקטטורה. אני לא ימנית ולא שמאלנית אלא בעד הדמוקרטיה. הממשלה המנופחת של יותר מ-30 שרים נועדה רק כדי להגן על נתניהו. אני שמחה שגם הערבים והדרוזים פה, שיהיה איחוד מאבקים".

לקראת 18:00 איחדו הקבוצות השונות כוחות וצעדו יחד נגד הממשלה (צילום: אורן זיו)

לקראת 18:00 איחדו הקבוצות השונות כוחות וצעדו יחד נגד הממשלה (צילום: אורן זיו)

ח"כ ע'דיר כמאל מריח מכחול לבן נחבלה בעת פריצת מחסום המשטרה בהפגנה (צילום: אורן זיו)

ח"כ ע'דיר כמאל מריח מכחול לבן נחבלה בעת פריצת מחסום המשטרה בהפגנה (צילום: אורן זיו)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
משרד החינוך "מרוויח" ככל שסל הסיוע לתלמידים בחינוך המיוחד קטן. טקס חילופי השרים במשרד החינוך בין רפי פרץ ליואב גלנט (צילום: אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

משרד החינוך "מרוויח" ככל שסל הסיוע לתלמידים בחינוך המיוחד קטן. טקס חילופי השרים במשרד החינוך בין רפי פרץ ליואב גלנט (צילום: אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

מחקר חדש: משרד החינוך מתעמר בהורים בחינוך המיוחד

חוקרים ממכללת בית ברל בחנו את היחס בוועדות הזכאות שמפעיל משרד החינוך להורים בחינוך המיוחד. ההורים עוברים חוויה מכאיבה, נאמר במחקר, ומרגישים שהם צריכים להילחם על ילדיהם. "מעניין אותם תקציב, לא טובת הילד", אומרת אחת האימהות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf